Course Pages Manuál
Jdi na navigaci předmětu

FIT CTU Course Pages Manuál

Stránky předmětů (oficiálně „Course Pages“) představují prostor pro učitele a studenty ke tvorbě a publikování studijních materiálů na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze.

Nabízí možnost publikovat studijní materiály se svobodným výběrem formátu na fakultní server verzovacího nástroje Git. Studentům je pak nabídnuta možnost číst studijní materiály na doméně http://courses.fit.cvut.cz, či studijní materiály stáhnout a snadno převést do libovolného jiného formátu (.pdf, .epub pro eBook čtečky, apod.).

Společně s aplikací GitLab pak Course Pages tvoří robustní, otevřený systém pro tvorbu a publikaci studijních materiálů.

Manuál Course Pages je určen pro uživatele systému, kteří chtějí vytvářet, upravovat a zveřejňovat studijní materiály pro naši fakultu s využitím tohoto systému. Popisuje proces přechodu z původního systému EDUX, jak je systém hierarchicky koncipován a jak probíhá samotné vytvoření a práce se studijními materiály.

Rychlé odkazy (neboli tl;dr)

Manuál se snaží být detailní a vyčerpávající. Tím se však stává poněkud rozsáhlým. Pokud nemáte čas jej číst celý, doporučujeme následující rychlé odkazy, které vás navedou na důležité kapitoly manuálu.

Vývoj

Varování:

Tento manuál je stále ve vývoji. Nejsou dopsány všechny kapitoly a nebyla provedena plná korektura. (aktualizováno 21. září 2018)

Course Pages jsou stále ve vývoji a níže v tabulce se můžete dozvědět, jaké nové funkce na vás v nejbližší době čekají. Jsme transparentní a průběh naší práce můžete sledovat v repozitáři projektu na GitLabu.

Nová funkce / vlastnostOdhad
Dokončení uživatelského manuálu
Lokalizace
Podpora Markdown
Tiskové styly
Procházení předchozích semestrů
Úprava položek v navigaci (pořadí, vlastní položky)
Web IDE na GitLabu (tj. aktualizace GitLabu na poslední verzi)
Watcher pro komfortní lokální práci se soubory
Vyhledávání v textech